AKTUALIZACJA! Ekspertyza w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie EPORE Sp. z o.o. Oddział Żarska Wieś
Postępowanie nr 117440/2020 Aktualizacja 2 – zmiany w Specyfikacji Wykonania Zamówienia
Aktualizacja terminu składania ofert
W związku z pojawiającymi się pytaniami stron zainteresowanych, wydłużamy termin składania ofert do dnia 08/05/2020.
Tryb: Przetarg nieograniczony
Termin składania ofert: do 29/04/2020, godz. 14.00 do 08/05/2020, godz. 10.00
Sposób składania ofert: elektronicznie (skan wypełnionego i podpisanego formularza ofertowego – PDF)
Miejsce składania ofert: oferty@epore.pl
Termin realizacji: 25/05/2020, 10 dni kalendarzowych od daty przyjęcia zamówienia, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia
W ramach prowadzonego postępowania możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej
Osoby do kontaktu:
- Sprawy ogólne: Marcin Falkowski @: marcin.falkowski@epore.pl, T: +48608074524
- Sprawy techniczne: Wojciech Sawicki @: wojciech.sawicki@epore.pl, T: +48723449958
Zapraszamy Państwa do złożenia oferty na realizację zadania pn.:
Ekspertyza w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie EPORE Sp. z o.o. Oddział Żarska Wieś
Dokumentacja przetargowa: Ogłoszenie, Ogłoszenie 2,
- 117440/2020_ZAL-01_Formularz_ofertowy
117440/2020_ZAL-02_Specyfikacja_warunków_zamówienia- 117440/2020_ZAL-02_Specyfikacja_warunków_zamówienia_2_po_aktualizacji
- 117440/2020_ZAL-01 do SWZ_Mapa
- Dokumentacja dwg
Wszystkie zmiany w dokumentacji zostały naniesione kolorem czerwonym.
Pytania zainteresowanych stron i odpowiedzi – aktualizacja 04/05/2020
Pytanie nr 1
- Pkt.3 – czy usługa ma obejmować pełną ekspertyzę bezpieczeństwa pożarowego obiektów na terenie przedmiotowego zakładu czy też wyłącznie ustalenie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru?
Odpowiedź
Przedmiot opracowania ma stanowić audyt ochrony przeciwpożarowej w zakresie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru i dróg pożarowych poprzez ocenę obecnych warunków ochrony przeciwpożarowej, w tym zakresie z jej porównaniem do aktulanych przepisów pożarowym wraz ze wskazaniem technicznych rozwiązań oraz innych działań mających na celu usunięcie niezgodności, a w przypadku braku możliwości usunięcia niezgodności, opracowanie ekspertyzy, w trybie § 8 ust. 3 i § 13 ust. 4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124, poz. 1030) wraz z uzyskaniem stosownych postanowień Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Pytanie nr 2
- Pkt.3.1 – czy usługa ma obejmować pełną analizę stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów budowlanych, dróg pożarowych itd. czy też wyłącznie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru dla obiektów i ewentualnych dróg pożarowych do źródeł wody do celów przeciwpożarowych?
Odpowiedź
Patrz odpowiedź na pytanie powyżej
Pytanie nr 3
- Pkt.3.1 – Jeśli przedmiotem miałaby być pełna analiza to czy obiekt obecnie podlega budowie lub przebudowie lub przy zmianie sposobu użytkowania? Chodzi o ustalenie zakresu obowiązujących przepisów.
Odpowiedź
Obiekt / obiekty budowlane na terenie o/ Żarska Wieś nie podlegają obecnie budowie i przebudowie. W przypadku konieczności zmiany sposobu użytkowania obiektu / obiektów ze zględu na zaproponowane (nowe) rozwiązania zewnętrznej ochrony przeciwpożarowej stosowny wniosek do organów administracji budowlanej wraz z dokumentacją będą obowiązkiem własnym Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest natomiast udzielić wszelkich informacji wynikających z wątpliowsci ww. organów prawadzących postępowanie, w zakresie odpowiednim do przedmiotu niniejszego zamówienia.
Pytanie nr 4
- Pkt. 3.3 – jakie zewnętrzne elementy systemu zabezpieczenia pożarowego obiektów mają być określone – czy chodzi tylko o źródła zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru czy również jakieś inne?
Odpowiedź
Przedmiot zamówienia obejmuje ocenę techniczną oraz zgodność z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ustalenia wymaganej ilości wody do zewnętrznego gaszenia obiektów budowlanych oraz stanu dróg pożarowych na terenie całego kompleksu o/ Żarska Wieś. Zamawiający oczekuje wskazania stosownych rozwiązań w ww. zakresie.
Pytanie nr 5
- Pkt.3.4 – czy zalecenia mają dotyczyć tylko zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru czy całości ochrony przeciwpożarowej zakładu?
Patrz odpowiedź powyżej
Pytanie nr 6
- Pkt. 5 – czy zakres prac ma obejmować opracowanie ekspertyzy w zakresie całości warunków bezpieczeństwa pożarowego zakładu czy wyłącznie w zakresie zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru?
Odpowiedź
Patrz odpowiedź powyżej
Pytanie nr 7
- Pkt. 5 – Czy analiza ma dotyczyć niezbędnego wyposażenia obiektów w zaopatrzenie w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru czy też Zamawiający oczekuje analizy w zakresie innego wyposażenia, jeśli chodzi o inne elementy to co oznacza sformułowanie „elementy zewnętrznej ochrony przeciwpożarowej”?
Odpowiedź
Zamawiający oczekuje analizy kompleksu obiektów budowlanych o/ Żarska Wieś pod kątem niezbędnej ilości wody do zewnętrznego gaszenia pożaru, wskazania technicznych elementów infrastruktury służącej do ww. celu oraz oceny stanu dróg pożarowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124, poz. 1030)
Pytanie nr 8
- Pkt. 5 – Czy część opisowa, charakterystyka pożarowa obiektów, zakres niezgodności obecnych rozwiązań, część analityczno-ocenna, część graficzna opracowania ma dotyczyć stanu w zakresie całości zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową czy też wyłącznie w zakresie związanym z zaopatrzeniem w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru?
Odpowiedź
Część opisowa, charakterystyka pożarowa obiektów, zakres niezgodności obecnych rozwiązań, część analityczno-ocenna, część graficzna opracowania ma dotyczyć stanu kompleksu obiektów budowlanych o/ Żarska Wieś pod kątem niezbędnej ilości wody do zewnętrznego gaszenia pożaru jak również technicznych elementów infrastruktury służącej do tego celu oraz oceny stanu dróg pożarowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124, poz. 1030)
Pytanie nr 9
- Pkt. 5 – Wskazano konieczność zgodności ekspertyzy z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać́ budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2019 poz. 1065 t.j.); Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 nr 109 poz. 719) – ekspertyzy w wymienionych przepisach są dokumentami dotyczącymi uzyskiwania zgody na rozwiązania zamienne i zastępcze w zakresie warunków techniczno-budowlanych i wyposażenia w wewnętrzne urządzenia przeciwpożarowe – czy Zamawiający wymaga opracowania ekspertyz w trybach wynikających z tych przepisów, w tym w przypadku ekspertyzy wynikającej z pierwszego z wymienionych przepisów współautorstwa rzeczoznawcy budowlanego? Czy też wymaganie dotyczy wyłącznie posługiwania się nomenklaturą w tym klasyfikacjami obiektów wynikającymi z tych przepisów. Wskazane przepisy nie dotyczą bezpośrednio zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru.
Odpowiedź
Zamawiający wymaga wyłącznie posługiwania się odpowiednią nomenklaturą, w tym klasyfikacjami obiektów wynikającymi z ww przepisów. Przywołane w treści SWZ ekspertyzy zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać́ budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2019 poz. 1065 t.j.); Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 nr 109 poz. 719) będą przedmiotem odrębnego postępowania. Jeśli w ww. przepisach zawarte są odniesienia do przedmiotu niniejszego zamówienia Wykonawca ma obowiązek odnieść się do nich w końcowym dokumencie przekazywanym Zamawiającemu.
Pytanie nr 10
- Pkt. 5 – Jeśli opracowanie miałoby dotyczyć kompleksowych zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową to proszę o informację czy na terenie zakładu występują gazy lub ciecze lub pyły palne które mogłyby powodować występowanie atmosfer wybuchowych i jeśli tak to czy zakład posiada opracowaną ocenę zagrożenia wybuchem?
Odpowiedź
Przedmiot zamówienia nie dotyczy kompleksowej oceny zagadnień p.poż. obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie o/ Żarska Wieś.
Pytanie nr 11
- Pkt. 5 – Czy w związku z powyższym można przyjąć, iż zakres przedmiotowego zlecenia nie obejmuje opracowania oceny zagrożenia wybuchem a jedynie jeśli opracowanie miałoby dotyczyć całości zagadnień związanych z bezpieczeństwem pożarowym zadaniem wykonawcy byłoby ewentualnie wskazanie konieczności opracowania takiego dokumentu?
Odpowiedź
Patrz odpowiedź powyżej. Jeżeli Wykonawca, w trakcie prowadzenia czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, uzna, że z punktu widzenia Właściciela obiektów (bezpieczeństwo ludzi i mienia) takie opracowanie jest konieczne, jest zobowiązany do powiadomienia o tym fakcie poprzez zamieszczenie stosownego komentarza w końcowym dokumencie przekazywanym Zamawiającemu.
Pytanie nr 12
- Czy zamawiający jest w stanie przekazać przed złożeniem oferty listę materiałów palnych występujących w obiekcie wraz kartami charakterystyki, a jeśli nie czy można przyjąć iż w przypadku występowania materiałów palnych specyficznych, dla których w odpowiedniej Polskiej Normie i ogólnie dostępnych źródłach brak jest danych na temat ich ciepła spalania konieczne będzie podanie przez Państwa tej wartości lub wykonanie odpowiednich badań – a koszt takich badań nie wchodzi w zakresie oferty jaka ma być złożona?
Odpowiedź
W przypadku występowania materiałów palnych, specyficznych Zamawiający zobowiązuje się udzielić Wykonawcy niezbędnych informacji jak również przekazać wszelkie dokumenty techniczne, w tym karty charakterystyki danego materiału. W przypadku konieczności wykonania stosownych badań nie będę one obciążały kosztowo Wykonawcy. Zamawiający oczekuje w tym zakresie pełnej współpracy Wykonawcy rozumianej jako pomoc w sprawnych przeprowadzeniu ww. procesu.
Pytanie nr 13
- Czy wskazane konsultacje techniczne mają mieć formę spotkań na terenie zakładu czy też chodzi o konsultacje zdalne?
Odpowiedź
Zamawiający dopuszcza wszelką formę prowadzenia konsultacji technicznych w przypadku konieczności przygotowania kompletnej dokumentacji budowlano-kosztorysowej w zakresie poprawy bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych, uzgodnioną z projektantem prowadzącym ww. zadanie inwestycyjne . Rezultatem przedmiotowych konsultacji powinna być kompletna dokumentacja projektowa uzgodniona przez rzeczoznawcę ds. p.poż.
Pytanie nr 14
- Czy jeżeli opracowanie miałoby być ekspertyzą dotyczącą również wnętrza budynków i warunkami dotyczącymi ich konstrukcji itd. czy Zamawiający udostępni dokumentację budowlaną obiektów, w tym projekty, dokumentacje powykonawcze?
Odpowiedź
Zamawiana ekspertyza nie dotyczy wnętrza obiektów budowlanych.
Pytanie nr 15
- Czy jeżeli opracowanie miałoby być ekspertyzą dotyczącą również wnętrza budynków Zamawiający udostępni plany obiektów, w tym rzuty i czy rysunki mogą być udostępnione wykonawcy w wersji edytowalnej dwg do opracowania części graficznej?
Odpowiedź
Patrz odpowiedź powyżej.
Pytanie nr 16
- Czy Zamawiający udostępni wykonawcy plan zagospodarowania terenu wykonany w skali w wersji edytowalnej dwg?
Odpowiedź
Zamawiający w ramach przedmiotowego zadania udostępni mapę zasadniczą zagospodarowania terenu (w wersji dwg) z naniesionymi rzutami obiektów budowlanych.
Pytanie nr 17
- Czy przedmiotowe opracowanie ma stanowić jedynie audyt stanu ochrony przeciwpożarowej (ocena obecnych warunków ochrony przeciwpożarowej w stosunku do obecnych przepisów przeciwpożarowych wraz z określeniem działań mających na celu usunięcie niezgodności, a w przypadku braku możliwości usunięcia niezgodności, określenie konieczności opracowania ekspertyzy w trybie zgodnym z poniższym – bez jej wykonania) czy też ma stanowić ekspertyzę stanu ochrony przeciwpożarowej opracowaną na podstawie § 2 ust. 3a rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2015 r. poz. 1445 z późn. zm.) , bądź w trybie § 8 ust. 3 i § 13 ust. 4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124, poz. 1030) wraz z uzyskaniem stosownych postanowień Komendanta Wojewódzkiego PSP?
Odpowiedź
Przedmiot opracowania ma stanowić audyt ochrony przeciwpożarowej w zakresie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru i dróg pożarowych poprzez ocenę obecnych warunków ochrony przeciwpożarowej, w tym zakresie z jej porównaniem do aktulanych przepisów pożarowym wraz ze wskazaniem technicznych rozwiązań oraz innych działań mających na celu usunięcie niezgodności, a w przypadku braku możliwości usunięcia niezgodności, opracowanie ekspertyzy, w trybie § 8 ust. 3 i § 13 ust. 4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124, poz. 1030) wraz z uzyskaniem stosownych postanowień Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Pytanie nr 18
- W przypadku konieczności opracowania ekspertyzy – czy termin realizacji obejmuje uzyskanie postanowienia Komendanta Wojewódzkiego PSP (czas wydania decyzji administracyjnej wynosi około 30-60 dni i jest niezależny od wykonawcy)?
Odpowiedź
W przypadku konieczności opracowania ekspertyzy j.w. termin realizacji nie obejmuje czasu wydania decyzji administracyjnej. Zamawiający wymaga, aby w terminie wykonania przedmiotu zamówienia złożony został w jego imieniu stosowny wniosek.
Pytanie nr 19
- Czy dysponują Państwo dokumentacją archiwalną budynków (archiwalne pozwolenia na budowę, projekty budowlane, rzuty, przekroje)? Czy posiadają Państwo rzuty budynków w wersji elektronicznej (*.dwg, *.pdf)?
Odpowiedź
Zamawiający nie posiada wersji elektronicznej dokumentacji projektowej części architektoniczno-budowlanej istniejących obiektów budowlanych. Zamawiający w ramach przedmiotowego zadania udostępni mapę zasadniczą zagospodarowania terenu (w wersji dwg) z naniesionymi rzutami obiektów budowlanych. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia powinien dokonać oceny zewnętrznych warunków zabezpieczeń przeciwpożarowych w tym w szczególności przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz poprawności prowadzenia dróg pożarowych.
Pytanie nr 20
- Czy wsparcie (doradztwo techniczne) w przypadku konieczności opracowania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji budowlano-kosztorysowej w zakresie poprawy bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych będzie prowadzone na miejscu (w zakładzie), czy też może być prowadzone zdalnie w formie konsultacji telefonicznych/e-mail/wideokonferencji (np. przy użyciu programu Microsoft Teams)?
Odpowiedź
Zamawiający dopuszcza wszelką formę prowadzenia konsultacji technicznych w przypadku konieczności przygotowania kompletnej dokumentacji budowlano-kosztorysowej w zakresie poprawy bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych, uzgodnioną z projektantem prowadzącym ww. zadanie inwestycyjne. Rezultatem przedmiotowych konsultacji powinna być kompletna dokumentacja projektowa uzgodniona przez rzeczoznawcę ds. p.poż.
Pytanie nr 21
- W zakresie prac ujęto przeprowadzenie audytu w zakresie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru i dróg pożarowych a przypadku braku możliwości usunięcia niezgodności, zakres prac obejmuje również opracowanie ekspertyzy, w trybie § 8 ust. 3 i § 13 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. – Zamawiający określił czas na wykonanie zadania 10 dni, wg pytającego jest niemożliwe w takim czasie przeprowadzenie audytu włącznie z uzgodnieniem z zamawiającym możliwości wyeliminowania ewentualnych nieprawidłowości i ewentualne sporządzenie ekspertyzy – w związku z tym czy termin możliwe jest przyjęcie że termin 10dni obowiązuje dla przeprowadzenia audytu natomiast kolejne kroki w postaci uzgodnienia z Zamawiającym możliwości wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości oraz opracowanie ekspertyzy w celu uzyskania rozwiązań zamiennych może być realizowane poza tym terminem?
Odpowiedź
Podany przez Zamawiającego termin obejmuje opracowanie audytu oraz ewentualnie opracowanie ekspertyzy w trybie ww. przywołanych art. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r.. Termin ten, nie obejmuje natomiast części uzgodnieniowej w zakresie pozyskania ewentualnego postanowienie Komendanta Wojewódzkiego PSP. Podany termin może być przedłużany przez Zamawiającego w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w odpowiedzi na zadane pytanie nr 22.
Pytanie nr 22
- Czy wskazany powyżej termin 10 dni będzie przedłużany w przypadku oczekiwania przez wykonawcę na informacje od Zamawiającego niezbędne do wykonania zlecenia?
Odpowiedź
W przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy mających realny wpływ na termin realizacji zamówienia, termin ten może zostać przedłużony o łączną liczbę dni obejmującą czasookres od daty pojawienia się ww. okoliczności do daty ich ustania (usunięcia). Do ww. okoliczności zalicza się również czas oczekiwania Wykonawcy na materiały czy informacje przekazywane przez Zamawiającego mające istotny wpływ na realizację przedmiotu zamówienia. W tym przypadku sprawą najważniejszą jest zdefiniowanie przez Wykonawcę potrzeb ww. zakresie na początku realizacji zamówienia.
Pytanie nr 23
- Z uwagi na fakt, iż przeprowadzenie audytu w zakresie w zakresie wymaganego zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru i dróg pożarowych charakteryzuje się zakresem pracy znacznie odbiegającym od zakresu niezbędnego do sporządzenia ekspertyzy w celu uzyskania od Komendanta Wojewódzkiego PSP zgody na rozwiązania zamienne, czy oferta ma od razu obejmować koszt sporządzenia ekspertyzy czy też wyłącznie audytu?
Odpowiedź
Oferta cenowa powinna obejmować całość przedmiotu zamówienia zgodnie z SWZ.
Pytanie nr 24
- Czy w zakres oferty ma wchodzić uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawcę czy tylko konsultacje?
Odpowiedź
Oferta powinna obejmować konsultacje i uzgodnienie dokumentacji przez rzeczoznawcę p.poż.
Pytanie nr 25
- Ponieważ zgodnie z zakresem jaki powinna obejmować ekspertyza w zakresie dróg pożarowych czy zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru ustalonym w procedurach wydanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zakres opracowania musi przedstawiać pełen przegląd warunków ochrony przeciwpożarowej obiektów zarówno w zakresie zewnętrznym, jak i wewnętrznym w tym dane odporności ogniowej elementów budynku, warunków ewakuacji itd. oraz rysunki obiektów – proszę o odpowiedź na pytania nr 10, 11, 14, 15 zamieszczone na stronie www postępowania – zagadnienia opisane w tych pytaniach są niezbędne w przypadku konieczności opracowania ekspertyzy uzgadnianej z KW PSP.
Odpowiedź
Pytanie nr 10 i 11. Na terenie zakładu zlokalizowane są butle z gazem propan-butan o pojemności 11kg, przeznaczone do zasilania wózków widłowych. Butle te są przechowywane w specjalnym stojaku na zewnątrz budynków w odl. 30 m od najbliższych zabudowań. Max. ilość butli w stojaku 10 szt. Dodatkowo na terenie zakładu zlokalizowany jest przenośny zbiornik na ON z dystrybutorem o poj. 1200l, dwupłaszczowy. W dokumentach posiadanych przez Zamawiającego zamieszczona jest następująca klasyfikacja, mianowicie:
WYKAZ OBIEKTÓW ZAGROŻONYCH POŻAREM LUB WYBUCHEM
Dla niżej wymienionych obiektów zakładu zastały określone strefy zagrożenia wybuchem lub zostało dla nich określone obciążenie ogniowe. Na wykonanie prac spawalniczych na wyszczególnionych obiektów wymagane jest sporządzenie „Protokołu zabezpieczenia przeciwpożarowego prac spawalniczych”
Lp |
Wyszczególnienie obiektów |
Strefa zagrożenia wybuchem |
Obciążenie ogniowe |
1 |
Zbiornik ON |
—- |
>500MJ/m2 |
2 |
Miejsce składowania butli z gazem propan-butan |
2 |
—- |
Pytanie nr 14 i 15. Zamawiający udostępni Wykonawcy wszelkie materiały i opracowania, posiadane przez o, Żarska Wieś, a niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia. Materiały w zakresie projektów architektoniczno-budowlanych mogą być przekazane w formie papierowej lub jako skan (plik tiff, pdf – wg. wskazań Wykonawcy)
Pytanie nr 26
- Czy Zamawiający posiada dane jaki nacisk osi na powierzchnię jezdni jest dopuszczalny w przypadku dróg na terenie zakładu, czy można przyjąć że zadaniem wykonawcy jest analiza dróg w zakresie sposobu doprowadzenia do obiektów natomiast określenie dopuszczalnego nacisku pozostaje w gestii Zamawiającego?
Odpowiedź
Zamawiający udostępni Wykonawcy część drogową projektu zagospodarowania terenu z projektu budowlanego do wglądu w czasie realizacji przedmiotowego zamówienia w zakresie przyjętego nacisku na oś do projektu konstrukcji nawierzchni drogowych. Jednocześnie informuje, iż po drogach będących przedmiotem postępowania poruszają się wyłącznie samochody ciężarowe z naczepami / przyczepami i nawierzchnia nie wykazuje tendencji zmęczeniowych. Okres użytkowania tych dróg obejmuje łącznie ok. 13 lat.